پیش بینی کارشناسان از شرایط بورس روز سه شنبه 4 شهریور

به گزارش وبلاگ ماریانا، برای معاملات روز سه شنبه چهارم شهریور 57 درصد از پیش بینی ها از بین هفت کارشناس حکایت از توقف ریزش بورس دارد و فقط 14 درصد فرایند بورس امروز را صعودی می دانند.

پیش بینی کارشناسان از شرایط بورس روز سه شنبه 4 شهریور

اتفاقات روز دوشنبه بازار سهام تا حدودی خوش بینی به مثبت شدن شاخص کل بورس را تقویت کرد،زیرا برای روز سه شنبه 14 درصد از شرکت نمایندگان اعتقاد دارند شاخص کل بورس امروز سبز پوش خواهد بود.روز گذشته در نظرسنجی دنیای اقتصاد کارشناسان شرکت نماینده گزینه مثبت شدن شاخص بورس را تیک نزده بودند و بیش از 60 درصد پیش بینی نموده بودند فرایند بازار نزولی است.پیش بینی که درست از آب درآمد و شاخص یک روز منفی دیگر را هم در 11 روز کاری گذشته ثبت کرد.

اما برای امروز هفت شرکت نماینده در نظرسنجی در پاسخ به این سئوال که بورس امروز صعودی است یا نزولی؟ پاسخی کاملا متفاوت از دیروز دادند.در نظر سنجی امروز کمتر از 30 درصد از شرکت نمایندگان معتقدند: شاخص کل امروز منفی بسته می گردد و 57 درصد دیگر فرایند متعادلی را برای بازار پیش بینی می نمایند.

بیشتر بخوانید:

تزریق 10 هزار میلیارد تومان به معاملات روز سه شنبه بورس

با توجه به اخبار شنیده برای مداخله سنگین حقوقی ها در معاملات امروز بازار سهام این احتمال وجود دارد که اراده برای جلوگیری از ریزش بیشتر و جمع کردن صف فروش های از سوی حقوقی ها بیشتر شده باشد.از این رو گزینه متعادل بودن بازار سهام فرض دور از ذهنی نیست اما موافقان ریزش اعتقاد دارند دلیل منفی شدن بورس نبود حمایت نیست بلکه بحران اعتماد است بنابراین تا ترمیم این مساله راستا نزولی ادامه خواهد داشت.آنان پیش بینی می نمایند بازار در روزهای اتی مثبت گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "پیش بینی کارشناسان از شرایط بورس روز سه شنبه 4 شهریور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی کارشناسان از شرایط بورس روز سه شنبه 4 شهریور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید